Бостон тер'єр

Зміст:
Любителі вихованців завжди приходять в захват від товариських і незвичайних бостон тер'єрів. Милі собаки зарекомендували себе хорошими друзями для жителів мегаполісів. Завдяки нетиповому забарвленню бостона (у вигляді смокінга), на їх батьківщині вихованців називають американськими джентльменами.

Опис

Порода бостон тер'єр родом з Америки. Це невисока собака, зріст якої не перевищує від 40 до 44 см. При цьому вага дорослого вихованця може коливатися в межах 3,5-11 кг. Живуть ці собаки в середньому від 12 до 15 років.
Характеристики бостон тер'єра:
  • шерсть коротка і тонка;
  • тіло собаки прикрашено унікальним візерунком чорного, сірого або тигрового забарвлення, який переплітається з білими мітками на шиї, морді, передніх і задніх лапах;
  • голова квадратної форми, лоб круглий;
  • морда коротка з квадратними щелепами;
  • ніс приплюснутий, мочка чорного кольору.
Короткошерсті тер'єри, зазвичай, линяють навесні і восени. Вагітні самки втрачають шерсть також в період виношування цуценят.
Бостон тер'єр має унікальну особливість. Зовнішній вигляд його міцного тіла з добре розвиненою мускулатурою вселяє страх. Створюється перше враження, що собака досить агресивна, насправді ж, це ласкавий і чутливий вихованець. Суворе виховання не підходить для нього: можуть виникнути проблеми з характером або самопочуттям. Хороший догляд і любов - запорука міцного здоров'я і довголіття бостон тер'єра.

Історія походження бостон тер'єра

У зовнішності і характері бостон тер'єра є риси, як англійського бульдога, так і тер'єра. В процесі селекції для нової породи кінологами були обрані саме англійська тер'єр і бульдог. В результаті в 1860 році з'явилася цікава собака з дрібним тілом тер'єра і головою бульдога. Причому селекціонери очікували іншого результату. Порода саме в такому вигляді вийшла випадково. Це був подарунок природи. Перші собаки з незвичайною зовнішністю називалися янкі, потім - раундхед. І лише в 1893 році Американський кінологічний клуб зареєстрував породу, давши їй назву "бостон тер'єр".

Характер

Бостон тер'єри володіють відмінним характером. Їм притаманна любов і ніжність до господаря. Вони розумні і життєрадісні. Від природи бостон тер'єри мають гарні звички. У навчанні вихованця у господаря, як правило, не буває проблем. Собака має високий інтелект, дуже допитливий. Важливо, не проявляти силу і грубість в процесі дресирування. Бостон тер'єр може образитися, і всім своїм виглядом демонструвати своє обурення. Собака не є агресивною. Але через сильну прихильність до господаря, завжди готова за нього постояти. Ця порода добре підходить сім'ям з дітьми, людям похилого віку, активній молоді. Їх з легкістю можна приводити в будинок, де вже є тварини. Бостон тер'єр ладнає з усіма. У цьому особливість характеру собаки.

Виховання та дресирування бостон тер’єра

Цуценя бостон тер'єра тямуще з раннього дитинства. З його вихованням не повинно бути проблем, якщо господар не буде занадто наполегливим. Незважаючи на добродушність представників породи, вони не готові коритися грубій силі. Собака активний та грайливий, тому легко навчається в формі невимушеної гри. Він завжди готовий догоджати хазяїну, чим можна користуватися в процесі дресирування. Похвала і ласощі добре закріплюють результат навчання. Перше, чого навчають цуценя - справляння нужди у одному місці. Якщо планується лоток в будинку, то його необхідно постійно демонструвати собаці, але не карати через випадкові промахи. Якщо планується привчати цуценя до вулиці, то з перших місяців необхідно виводити його на прогулянку після кожного прийому їжі або тривалого сну. Згодом інтервал збільшується, собака вчиться контролювати свої потреби.

Догляд

Бостон тер'єр не пристосований до життя на вулиці. Йому необхідний теплий будинок. Спальне місце повинне бути обладнано м'яким лежаком там, де не буває протягу. Собаці буде некомфортно жити на прохідному місці. Також певний дискомфорт створює занадто маленький лежак. Про це потрібно пам'ятати, вибираючи місце в будинку для нового вихованця.
Шерсть собаки не вимагає особливого догляду. Линька відбувається малопомітно. Бажано періодично вичісувати собаку жорсткою щіткою, позбавляючи її від відмерлих волосків на тілі.
Бостонський тер'єр - дуже невибагливий собака. Весь догляд полягає в тому, щоб стежити за станом кігтів, зубів і вух. У міру відростання кігтів, їх слід стригти. Вуха і зуби чистити тільки в разі потреби. Якщо білі плями на тілі собаки здаються брудними, то вихованця слід викупати. Робити це не рекомендується частіше 1-2 разів на тиждень.
Активний бостон тер'єр дуже любить гуляти. Потрібно забезпечувати йому таку можливість. Добре було б проводити з ним час в динамічних іграх і тренуваннях. На відміну від інших активних порід, бостон тер'єр буде себе добре почувати, гуляючи всього два рази в день по півгодини або трохи більше. Решту часу з собакою можна проводити вдома, де він готовий ходити по п'ятах заради уваги до себе.
Бостон тер'єр чутливий до перепадів температури. Йому не подобається, як сильна спека, так і мороз. У міцні зимові холоди потрібно скорочувати час прогулянок, робити їх більш активними, використовувати для зігріву вихованця спеціальні комбінезони та взуття.

Харчування бостон тер’єра

Правильне харчування собаки важливе для забезпечення її здоров'я. Бостон тер'єр періодично стикається з проблемами травлення, тому для нього особливо значимо підібрати хороший раціон. Шлунок собаки має відносно невеликий розмір. Дорослий пес буде їсти двічі на день. Порцію ранкового годування слід робити більшу за обсягом і калорійності, ніж вечірню. Після прогулянки або гри потрібно робити невелику перерву перед їжею. Білкова їжа є основою раціону бостон тер'єра. Слід строго дотримуватися норм харчування, що відповідають розміру і віку собаки. Після того, як цуценя почало їсти самостійно, йому необхідно отримувати їжу 6 разів на день. У міру дорослішання кількість прийомів їжі скорочується до двох. У дев'ятимісячному віці підросле цуценя повинно отримувати весь набір продуктів дорослого собаки.
Основні продукти, необхідні бостон тер'єру:
  • м'ясо в сирому і відвареному вигляді, бажано нежирні сорти;
  • морська риба без кісток;
  • сир і кисломолочні продукти;
  • овочі та зелень, які є доповненням до м'ясного раціону;
  • курячі або перепелині яйця.
Поки собака перебуває в дитячому віці, м'ясо слід відварювати. Куряче яйце краще пропонувати не частіше разу на тиждень, причому тільки у вигляді жовтка. Цуценя потрібно привчити їсти сирі фрукти. Це корисно для зубів і травної системи. Крім того, фрукти є основним джерелом вітамінів, необхідних організму собаки. Категорично не можна годувати бостон тер'єра солодощами і копченостями, трубчастими кістками, жирними продуктами, шоколадом, солоної їжею.
Хорошою альтернативою натуральним продуктам для маленького тер'єра є сухий корм. Потрібно підбирати якісні його види, враховувати добову потребу, виходячи з віку, ваги і активності собаки.

Хвороби

Бостон тер'єр не рахується породою, що володіє міцним від природи здоров'ям. Ці собаки схильні до розвитку катаракти, мастоцітоми, меланоми, хвороби Аддісона і глухоти. Іноді бостон тер'єри хворіють демодекозом або стикаються з розвитком пухлини мозку. Великі очі вихованців часто травмуються на прогулянках. Укорочена морда є причиною запалень органів дихання та розвитку алергії.
Крім того, собака має потребу в регулярній профілактиці від глистів. Періодично її шкіру обробляють краплями від бліх і кліщів.

Коментарі

Популярні публікації